Žiupsnis info apie tai kokia linkme vystosi išmaniųjų technologijų taikymas namuose įvairiose pasaulio šalyse.
Vokietijoje populiarėja „trigubo nulio“ koncepcija: nulinė energija, nulinės emisijos ir nulinės atliekos. Kompiuteris kontroliuoja viską: šildymą, apšvietimą, žaliuzes ir langinės uždengiančios priekinį namo fasadą. Namas nustato kada elektromobilis artėja prie namų ir įjungia šildymą.
Pasiturinčiųjų tarpe virtuvės įrenginiai taip pat sujungti: viryklė, indaplovė, šaldytuvas ir skalbyklė su džiovykle valdomi ta pačia daviklių ir kompiuterių sistema, leidžiančia optimaliai išnaudoti energiją. Radiaciniai davikliai lauke ir šilumos davikliai sienose taip pat sufleruoja namui, kaip naudoti energiją ir tapti dar išmanesniam.
Vokietijoje pastatų automatiką itin efektyviai taikoma socialinės rūpybos srityje. Pvz., senų ar neįgalių žmonių priežiūrai – taip mėgina rūpintis savo greitai senstančia visuomene. Namų sistemas galima sureguliuoti pagal žmogaus gyvenimo algoritmus, kurios leidžia stebėti pastato gyventojus itin etišku, subtiliu būdu. Pavyzdžiui, jei asmuo namuose ir tam tikru metu, kaip jam yra įprasta, nesiverda kavos ar nebesijungia šviesa vonios kambaryje, išmanusis namas siunčia šią informaciją-įspėjimą socialiniams darbuotojams, kurie gali paskambinti ir paklausti namo gyventojo, ar viskas gerai, taip niekam nesukeliant didesnių nepatogumų.
Anot vieno olandų architekto, jam net keista, kad vis labiau populiarėja tokios namų sistemos, kurios, leidžia gyventojams savo išmaniaisiais telefonais kontroliuoti prietaisus, tarkime, termostatus ar dūmų signalizatorius. Kyla grėsmė, kad davikliai stebės kiekvieną žingsnį. Plius dar skleidžia ir infraraudonuosius spindulius. Fizinį raktą pakeitus durų užrakto programėle išmaniajame telefone arba bevieliu durų skambučiu galima stebėti nuotoliniu būdu, kas stovi už durų.
Netolimoje ateityje orkaitei reikės interneto, kad ši galėtų iškepti kepsnį, pagal jūsų pasirinktą receptą.
Aukštą pragyvenimo lygį pasiekę Skandinavijos kraštų gyventojai ypač rūpinasi savo gyvenimo kokybe bei savijauta, todėl pasitelkę pastatų automatiką sprendžia per didelės drėgmės problemą, taip pat tamsos sukeliamas psichologines problemas. Spręsti drėgmės problemas, kylančias dėl arti esančios jūros, pasitelkiamos klimato kontrolės sistemos gyvenamosiose patalpose. Tuo tarpu depresijoms, kurių viena iš priežasčių gali būti saulės stoka, simptomams lengvinti pasitelkiamas tinkamai sureguliuotas apšvietimas.
Rusijoje itin akcentuojama prabanga, kuri yra būdas parodyti savo aukštą statusą visuomenėje. Ir jei tik žmonės gali sau tą prabangą leisti, ji yra demonstruojama. „Skirtingai nei skandinavams ir lietuviams, kurie labiau orientuoti į taupymą ir ekologiją, gyvenimo kokybę ir komfortą, rusams svarbu jausti ir parodyti, jog jie gyvena išmaniai. Todėl labai dažnai kone kiekviename kambaryje montuojami lietimui jautrūs valdymo ekranai, mirksinčios ar net garsus skleidžiančios bei diktoriaus balsu kalbančios sistemos.