Atsižvelgdami į tai kokių technologijų taikymas šiuolaikinėje gyvenvietėje galėtų būti siekiamybė dėl praktinės naudos, technologinio paprastumo, teisinio reguliavimo, išskirkime tas iš jų, kurios realiai įgyvendinamos. Manome, kad teritorijoje galėsim populiarinti elektromobilių naudojimą įrengiant (bet neapsiribojant) akumuliatorių pakrovimo įskaitant ir indukcinio (be laidų),bei akumuliatorių keitimo stotį, dalijimosi elektromobiliais paslaugą „Spark“. Naudosime E. Musko taikomą principą ir elektromobilių įkrovimo stotelėje montuosime saulės baterijų plokščių bei akumuliatorių baterijų derinį, o su laiku ją atjungsime nuo elektros tinklo, kad naudotų tik iš saulės išgaunamą energiją.
Kad gyventojams būtų naudinga statyti automobilius arba bent jau jų dalį prie sklypo ribos ir/ar servitutinėje zonoje neformuojant daugybę privažiavimo kelių prie kiekvieno statinio, tame tarpe ir gyvenamojo, numatome įrengti modernias stogines šaltajam metų laikui su galimybe pašildyti kiekvieną automobilį prieš užvedinėjant variklį, taip pat sandėliukus dviračiams, vaikų vežimėliams, kai kuriam kitam inventoriui laikyti. Tokia praktika jau dešimtmečiais taikoma Suomijoje ir kitose Skandinavijos šalyse.
Taip pat planuojame teritorijoje įrengti modernią saulės energijos elektrinę ir akumuliatorių parką; sraigtasparnių ir dronų pakilimo- nusileidimo aikštelę sklypų savininkams ir artėjančioms oro taksi paslaugoms plėtoti.
Atskiras serveris tikslu užtikrinti pakankamą interneto greitį ir pralaidumą; šildomos šaligatvių atkarpos; kompleksinis šildymo sistemų taikymas apjungiantis joninio šildymo sistemas mūsų planuose. Atsakingos kaimynystės ir kompleksinio saugos sistemų diegimas- sritis, kurioje nenorime plėstis žodžiais. Su jų reikalavimais ir privalumais potencialūs sklypo pirkėjai bus supažindinti iki sandorio.
Daugumą iš aukščiau įvardintų darbų vykdysime kooperacijos būdu su šių sričių specialistais. O įvardintų ketinimų realizacija labai priklausys nuo būsimųjų gyventojų finansinių galimybių.
Suprantame ir tai, kad būtų neabejotinai patraukli dažna gyvenvietė, jeigu perdirbtų vietoje, utilizuotų arba panaudotų antriniame cikle buitines atliekas, žaliąją masę ir buitines nuotėkas. Šioje srityje gal toliausiai pažengė nuotėkas tvarkančios kompanijos, kurios realiai vykdo ištisą paketą paslaugų atitinkančių aukščiausius nūdienos poreikius ir reikalavimus. Buitinių atliekų ir žaliosios masės tvarkymo reikalai ženkliai blogesnėje situacijoje. Nors ES nori įgyvendinti principą, kad gamybos, vartojimo ir atliekų perdirbimo ratas/žiedas būtų uždaras taip pat sukurtos technologijos- kaip kogeneracinės elektrinės ir biodujų jėgainės, beje įvairaus dydžio ir pajėgumų, bet tai realizuoti mažoje gyvenvietėje beveik nerealu. Todėl buitines atliekas ir žaliąją masę šalinsim labiau įprastais būdais.